A gdzie tytuł? Zajęcia z grupą Pszczółki

Data publikacji: 27/04/2022

W środę 27 kwietnia odbyło się spotkanie z grupą sześciolatków z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mszczonowie.
Po długim czasie nieodwiedzania naszej placówki z powodu wniesienia obostrzeń przeciwko koronawirusowi, dzieci z miłą chęcią dały się oprowadzić po bibliotece i przypomnieć sobie stare kąty.

Pogadaliśmy o książkach (oczywiście!), filmach, komputerach, audiobookach i ogólnie o tym, do czego tak właściwie ludziom potrzebna jest biblioteka. A okazało się, że do mnóstwa rzeczy! A do tego, żeby się czegoś dowiedzieć, a do tego, żeby coś doczytać, a do tego, żeby sobie coś wydrukować/przeskanować, czegoś się pouczyć, powtórzyć słówka i poprawić pracę domową z matematyki, pograć na konsoli XBOX, posiedzieć w ZUPEŁNEJ ciszy… oj, zajęć tu bez liku!

Ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przygotowali dla Pszczółek książki do przeczytania i wysłuchania! Tym razem padło na francuskiego autora Herve Tulleta, którego książka nosiła tytuł… zaraz, jak to było? A! „A gdzie tytuł?” No cóż, tu niewątpliwie pojawiło się zadanie dla przedszkolaków – jaki tytuł ma ta książka? Po wysłuchaniu lektury padło wiele ciekawych propozycji, a nam najbardziej spodobała się ta: „ZŁY AUTOR!” Oj, bardzo niedobry ten Pan Tullet, naprawdę! 😉 [ Po książkę zapraszamy oczywiście do biblioteki – tu dowiecie się, dlaczego taki akurat tytuł wymyśliły przedszkolaki] 😀