10. Narodowe Czytanie za nami!

Data publikacji: 07/09/2021

Jubileuszowa edycja Narodowego Czytania za nami!

W sobotę, 4 września w mszczonowskim amfiteatrze czytaliśmy fragmenty “Moralności Pani Dulskiej” – lektury Narodowego Czytania 2021.
Uczniowie Liceum im. Szarych Szeregów, Radni Rady Miejskiej, Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej, dziennikarze, wolontariusze, pracownicy i czytelnicy biblioteki oraz mieszkańcy miasta wspólnie przeczytali fragmenty tragifarsy kołtuńskiej – bo tak swoją sztukę określiła w podtytule Gabriela Zapolska.
Przez życiorys autorki, tajniki epoki oraz ciekawostki związane z utworem przeprowadziła nas bibliotekarka – Karolina Chrościcka.

Wyjątkowe wykonanie utworu zawdzięczamy:

Akt I scena V: Hesia – Gabriela Osińska, Mela – Amelia Fedorowicz, Zbyszko – Bartosz Jakubczak, Dulska – Klaudia Jakubczak

Akt I sceny 9,10,11: Dulska – Barbara Gryglewska, Lokatorka – Dagmara Bednarek, Juliasiewiczowa – Katarzyna Polaszek, Zbyszko – Ryszard Stusiński

Akt III sceny: 1,2,3,4 Mela – Dagmara Bednarek, Hanka- Zuzanna Kuran, Hesia – Aleksandra Karolak, Dulska – Aneta Dropińska, Zbyszko – Ryszard Stusiński, Juliasiewiczowa – Monika Kurowska

Oprawę dźwiękową zapewnił Mszczonowski Ośrodek Kultury za co bardzo serdecznie dziękujemy!

Narodowe Czytanie to już literacka tradycja naszego miasta. W 2022 r. spotkamy się, aby wspólnie przeczytać “Ballady i romanse”. Mamy nadzieję, że również będziecie z nami.
A za ten rok bardzo wam DZIĘKUJEMY!